Dauginimasis
Visos ląstelės kyla iš kitų ląstelių. Taigi, ląstelės atlieka reprodukciją ir tai jos atlieka ląstelių dalijimosi būdu. Ląstelinis dalijimasis arba ląstelių reprodukcija yra procesas, kurio metu ląstelės sukuria identiškas sau ar panašias į save naujas ląsteles.
Nelytinis dauginimasis yra tuomet, kai viena ląstelė pasidalija, kad sukurtų sau identišką palikuonį. Archėjos, bakterijos, kai kurie grybai, protistai, augalai, dumbliai, gyvūnai dauginasi nelytiniu būdu. Lytinio dauginimosi metu du organizmai susiporuoja ir jų genetinė informacija (DNR) susijungia, sukurdama palikuonį, kuris yra panašus į savo tėvus, bet nėra jiems identiškas. Šiuo būdu dauginasi didžioji dauguma augalų ir gyvūnų.
Lytinį dauginimąsi lemia daugelis gyvūnų savybių. Poravimosi metu dalyvauja tos pačios rūšies patinas ir patelė. Galimas vieno partnerio turėjimas – monogamija arba daugelio partnerių buvimas, vadinamas poligamija. Daugelyje rūšių patinas pradeda meilikauti patelei, o patelė pagal patinų elgseną renkasi su kuriuo partneriu susiporuoti. Patinai savo norą poruotis gali išreikšti specialiais garsais, šokiais ar plunksnų spalva. Pagal tai patelė pasirenka sau labiausiai tinkamą partnerį.
Norėdami, kad jų rūšis išliktų, kai kurie gyvūnai gyvena bandomis bei medžioja kartu. Gyvenant bandomis, mažesnės galimybės, kad gyvūnas bus sumedžiotas. Medžiojant kartu pasiekamas geresnis medžioklės rezultatas bei maisto gavimas. Abu šie faktoriai svarbūs rūšiai išlikti bei jos reprodukcijos palaikymui.
Augalai taip pat turi įvairius būdus reprodukcijai skatinti. Kadangi augalai patys negali judėti kaip gyvūnai, jie turi pasinaudoti tokiais faktoriais kaip: vėjas, vanduo, vabzdžiai ar kiti gyvūnai. Vėjas išnešioja kai kurių augalų žiedadulkes, kurios tuomet gali apvaisinti kitą tokios pačios rūšies augalą. Augalai gali atkreipti gyvūnų ar vabdžių dėmesį savo ryškiais žiedais ar saldžiu nektaru. Taip gyvūnai gali pernešti šių augalų žiedadulkes ir padėti jiems daugintis. Kai kurių augalų sėklos turi spyglius, kurie padeda joms prisitvirtinti prie gyvūno kailio ir taip būti perneštoms ir pasodintoms naujoje vietoje. Kai kurie gyvūnai, suvalgę sėklas, pašalina jas su savo išmatomis ir taip sėklos yra pernašamos ir pasodinamos.